Sezóna 2013/2014

Zakončení sezóny 2013/2014


Děkuji všem rodičům za hojnou účast a kvalitní fotbalové výkony na rozlučkovém zápase uplynulé sezóny. Pro ty, kteří o tento zápas přišli a nezúčastnili se záverečné schůze, ve stručnosti opakuji nejdůležitější informace:

Sezóna 2013/2014

Před začátkem jsme stanovili cíle, které bychom chtěli naplnit. Jednalo se hlavně o seznámení s fotbalem a podstatou sportu, vytvoření pozitivních vztahů, znalost základních pravidel, rozvoj pohybových schopností, seznámení se základními prvky fotbalových dovedností (přihrávka, vedení míče, střelba, zpracování). Většina těchto cílů se nám podařilo naplnit. Další důležitou věcí bylo, že děti na tréninky chodily se zájmem (20 - 25 dětí) a tréninky je většinou bavily, pracovaly aktivně a postupně se zlepšovalo jejich soustředění a vnímaní i celková organizace tréninku. Na začátku sezóny bylo zapsáno asi 25 dětí, postupně se počet dětí zvýšil na 33. Během roku přestaly chodit asi 3 děti (z neznámých důvodů). Pokud by se v příštích letech někdo rozmýšlel o setrvaní v našem týmu, prosím vždy o konzultaci s trenéry (i z důvodu zpětné vazby). Celkově proběhlo 50 tréninkových jednotek, zúčastnili jsme se 2 halových turnajů, 1 venkovního turnaje (Den dětí), 3 přátelských utkání. Asi nejlépe bych zhodnotil poslední vystoupení v Dobřívě, kdy ročník 2008 jedno utkání vyhrál a druhé remizoval. Hráli jsme proti týmu, se kterým budeme příští sezónu nastupovat v okresním přeboru přípravek. Títmo jsme si připsali vůbec první výhru v přátelském utkání a kluci a Babetka si dokázali, že mohou vyrovnaně hrát i se staršími a většimi dětmi. Ročník 2009 svá utkání sice prohrál, ale kluci vstřelili také několik branek. Vzhledem k věku dětí zatím musíme výsledky i předvedenou hru brát s rezervou, důležitější je pro ně zábava a pohyb.

Ještě jednou poděkuji trenérům rodičům za pomoc při trénování, hlavně Martinovi Balejovi, Honzovi Koželouškovi, Jirkovi Zíkovi a Jindrovi Kratochvílovi. Bez jejich pomoci by tréninky nemohly probíhat tímto způsobem.


 

Závěrečný trénink - foto

Děkujeme paní Chocholové za fotky ze závěrečného tréninku děti x rodiče i za fotky, které pořídila během celé sezóny.

Odkaz zde:  nikulka83.rajce.idnes.cz/Fotbal_s_rodici

 

Odkaz na fotky z přátelského utkání v Dobřívě


nikulka83.rajce.idnes.cz/Fotbal_-_Dobriv/  

 

25. 4. 2014 - Přátelské utkání s TJ Holoubkov

V rámci tréninku jsme sehráli naše první přátelské utkání ve venkovním prostředí. Náš tým byl rozdělen na družstva starších /r. 2008/ a mladších /r. 2009/.

Zhodnocení družstva starších: Proti Holoubkovu jsme sehráli velice vyrovnáné utkání, soupeř měl sice mírnou převahu, ale šance na vstřelení gólu jsme měli také. Konečný stav 0:1 považuji za velký příslib do budoucího tréninkového i zápasového procesu. Za velice pozitivní považuji bojovné a soutředěné chování při zápase u všech kluků. Kluci se zajímali hlavně o hru a na hřiště se těšili. Je však třeba soustavně pracovat na technice s míčem (vedení, zpracování, střelba, přihrávání), to bych zařadil jako hlavní cíl pro jarní tréninkové období. Utkání s mladším družstvem bylo jednoznačnou záležitostí, za stavu 7:0 bylo utkání z důvodu bouřky ukončeno. 

Zhodnocení družstva mladších: U mladšího týmu se na hřišti projevovala jakási fotbalová nezralost a nesoustředěnost, která je podmíněna hlavně věkem (4-5 let) a okolnostmi zápasu (rodiče, počasí, prostředí). Bohužel oba zápasy mladších kluků byly narušeny přeháňkou a vždy jsme zápas museli zkrátit. Veřím, že kdyby se hrálo delší dobu, kluci by ukázali opravdové nasazení, bojovnost a zarputilost. Určitě se zde našlo mnoho kluků, kteří se snažili, bojovali a věnovali se zápasu. Přesto v oblasti soustředěnosti a pozornosti máme velké rezervy, na kterých budeme dále pracovat.

 

Pokud chceme hrát příští sezónu okresní přebor mladších přípravek (od září 2014), je třeba taková utkání zorganizovat vícekrát, aby jsem na podzim předváděli co nejlepší výkony. Otázkou zůstává, zda by v tomto počtu dětí nebylo vhodné celou skupinu rozdělit podle ročníků na dva týmy, které by podzimní mistrovská utkání hrály nazávisle na sobě, ale trénovaly společně. Je třeba vše zvážit (personálně, finančně, časově) a  hlavně prodiskutovat s vedením.

 

 

1.3. 2014 - Turnaj mladších přípravek (2006 a mladší)

Zhodnocení naše druhého účinkování

Turnaj se odehrával v podobném duchu jako ten lednový. Tzn. zpočátku jsem byli na hřišti zakřiknutí, spíše jsme vnímali okolí než hru, ale postupem času jsme se do hry více zapojovali a snažili bránit. Celkem jsme odehráli 6 zápasů, kdy nás soupeř většinou výrazně přehrával. Přesto bych vyzdvihl utkání s Holoubkovem, který byl pro nás nejpřijatelnější soupěř. V tomto utkání jsme dostali nejměně branek a předvedli náš nejlepší výkon na turnaji. Před turnajem bylo zřejmé, že o výsledky nepůjde. Hlavním cílem bylo získat zkušenosti z opravdového turnaje a zápasů (aby se kluci učili vnímat rozhodčí, trenéra, hřiště, okolí, protihráče, spoluhráče). V těchto a dalších ohledech byl turnaj pro všechny přínosem. Pro kluky bylo přijemným zpestřením využívání malé tělocvičny k různým pohybovým hrám. Všichni co se turnaje zúčastnili, si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a snahu. Vyzdvihl bych všechny bránkaře za statečnost, ikdyž dostali hodně ran míčem.

 

 

4.1. 2014 - Turnaj mladších přípravek (2006 a mladší)

Zhodnocení turnaje mladších přípravek v Rokycanech (4.1.2014)

Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev hlavně z Plzeňska a okolí. Většina týmů měla družstva složená z kluků ročníku 2006 s výjimkou nás a dalšího týmu FK Kohouti Rokycany. Náš klub zde měl celkem 4 týmy  - roč. 2006 „A“, „B“, ročník 2007/2008 a náš tým složený z dětí roč. 2008.

Naši nejmladší odehráli celkem 6 utkání, kdy všechna utkání jsme prohráli, ale s přibývajícími zápasy se postupně náš projev začínal zlepšovat. Vyzdvihl  bych utkání s roč. 2007 a dívkami Dobrovíze, kdy některé patrie zápasu jsme dokázali dobře bránit a soupeřovi jsme ztěžovali vstřelení gólu. Kluci a Babetka se v rámci možností snažili, bojovali a v prvním utkání jsem vstřelili branku (Tomáš Balej). Dále bych pochválil všechny brankáře, kteří měli odvahu a šli chytat. Výborné zákroky předvedli hlavně Jakub Mareš, Matyáš Kricner, Marek Sikora a v  posledním utkání Sebastian Brož.

Zatím se nemůžeme srovnávat s týmy, které trénují druhým a třetím rokem, ale věřím, že s některými týmy budeme v budoucnu hrát vyrovnaná utkání. Jen je třeba, aby se poctivě, pravidelně a dlouhodobě trénovalo.

Michal Šilhánek

13.12. 2013 - Vánoční sportování

Odkaz na fotografie, které v tento den vytvořila paní Chocholová. Tímto moc děkujeme. 

https://nikulka83.rajce.idnes.cz/Fotbal/