Příměstský tábor 2014 - zhodnocení

Příměstského tábora se zúčastnilo celkem 27 dětí a trochu jsem se na začátku obával, jak tento „dav“ budeme celý den zvládat. Vzhledem k tomu, že vše bylo od DDM perfektně připraveno, za celý týden jsme nezaznamenali jediný problém. Děti byly ve všech směrech moc šikovné, poslouchaly, úkoly plnily, tak jak měly. Menší problém, který nás zdržoval, byl s neustálým zavazováním tkaniček (tkaničku si umělo zavázat 5 dětí). Dopoledne jsme většinou absolvovali dvě tréninkové jednotky, kdy jedna byla zaměřena na práci s míčem (všechna cvičení byla vždy s míčem) a druhá jednotka byla ve znamení hry. Tréninky byly celkem náročné, proto jsme ve středu místo hry uspořádali atletické závody, ve čtvrtek a v pátek zvolili co nejlehčí formu trénování. Další věc, která mě pozitivně překvapila bylo stravování. V restauraci na Spartě nám vyšli ve všem vstříc, bylo zde vše výborně připraveno. Obědy dětem chutnaly a většina vždy snědla polívku i hlavní jídlo (někteří si i přidávali). Po obědě měl následovat polední klid v DDM. Bylo celkem těžké udržet děti v klidu, proto jsem je vždy rozděli na dvě skupiny. Jedna hrála stolní fotbal a druhá skupina buď ležena na žíněnkách nebo si hrála s pěnovým míčem. Odpolední program už byl bez fotbalu. Navštívili jsme dětské hřiště, 2x krytý bazén a hasiče. Největší odezvu měli hašiči, kdy pan Straka nám ukázal i předvedl všechno, co hasiči dělají a hodně věcí si děti mohly i vyzkoušet. Dětem se samozřejmě líbila i návštěva bázénu a cestovní autobusem (někteří cestovali poprvé). Týden byl zakončen miniturnajem.

Věřím, že se dětem celý týden líbil, našly si nové kamarády a fotbalově se zlepšily.

Chtěl bych ještě jednou poděkovat paní Vodičkové, že nám celý týden pomáhala a pro některé děti byla oporou, panu Strakovi za návštěvu hasičů, panu Růžičkovi a Hanzlíkovi za výpomoc při trénování.

 

Výsledky atletického čtyřboje

 

Hod míčkem: 1. místo Lukáš Beníšek (18 m), 2. Matyáš Kricner (16), 3. Adam Šilhánek (15), 4. Jan Malý, Jacob Špaček a Tomáš Balej (všichni 14)

Sprint 50 m: 1. Matyáš Kricner, 2. Jakub Šlegel, 3. Babetka 4. Jan Růžička 5. Martin Zelenka a Lukáš Beníšek

Skok daleký: 1. Matyáš Kricner (240 cm), 2. Ondřej Pech (205), 3. Kryštof Kubal, Jacob Špaček (185), 5. Robin Bruml (180)

Běh 1 kolo (333m): 1. Matyáš Kricner 2. Martin Zelenka 3. Sebastian Brož

 

Nejlepším závodníkem atletického čtyřboje – Matyáš Kricner